Wędkarstwo

W zasadzie cała Gmina Ustronie Morskie zasobna jest w czyste wody i rzadkie gatunki ryb. Dwie przepływające tu rzeki - Czerwona, uchodząca do morza przy wschodniej granicy oraz Parsęta płynąca u południowych granic, znane są z troci i lipienia, a także pojawiających się coraz częściej łososi.

Inne gatunki ryb jakie można tu złowić to m.in. płoć morska, węgorze i szczupaki. Najlepsze łowisko na Parsęcie znajduje się 5 km od Kołobrzegu, w Rościęcinie. Na rzece Czerwonej najlepiej wybrać natomiast jej ujście do morza.

Oczywiście wędkować można również w wodach Morza Bałtyckiego, należy jednak wcześniej wykupić licencję w Kapitanacie Portu w Kołobrzegu i zapoznać się z regulaminem poławiania na tych wodach. Połowy morskie są fantastyczną atrakcją dla doświadczonych wędkarzy.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ustronie Morskie to prawdziwy raj dla wędkarzy - nie tylko tych licencjonowanych, dla których liczą się wyłącznie pełnomorskie rejsy połowowe. Dwie pobliskie rzeki - Parsęta oraz Czerwona - zapewniają bogactwo i różnorodność ryb, m.in. lipienie, łososie, szczupaki czy węgorze. Dobre łowiska znajdują się w Rościęcinie i niedaleko ujścia do morza.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz