3 trasy rowerowe po Gminie Ustronie Morskie

Międzynarodowy Szlak Nadmorski R10

Najważniejsza trasa przebiegająca przez okolice Ustronia Morskiego to Międzynarodowy Szlak Nadmorski R10 nad Bałtykiem. Cały szlak liczy obecnie około 7930 km, a docelowo będzie mieć długość 8456 km.

Trasa ta prowadzi przez Polskę, Niemcy, Danię, Szwecję, Finlandię, Rosję, Estonię, Łotwę i Litwę. Na terenie Polski przebiega przez trzy województwa: zachodniopomorskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie i wynosi około 1160 km. Biegnie od Świnoujścia przez Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal, Gminę Kołobrzeg, Miasto Kołobrzeg, Gminę Ustronie Morskie, Mielno, Darłowo, Jarosławiec, Ustkę, Łebę, Władysławowo, Puck, Błądzikowo, Rzucewo, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Elbląg, Frombork, Braniewo, Gronowo.

Budowa tej ścieżki jest jeszcze w trakcie realizacji i docelowo ma połączyć ze sobą wszystkie nadbałtyckie miejscowości.

Przykładowo, z Ustronia Morskiego do Dźwirzyna, jadąc przez Kołobrzeg, mamy 29 km. Jadąc powoli, średnio 10 km na godzinę, możemy ją pokonać w 3 godziny. Trasa jest łatwa, łagodna, bez większych wzniesień. Pięknie położona w pasie wybrzeża. Jest bardzo malownicza, przebiega przez tereny chronione Natura 2000 oraz przez kołobrzeski Ekopark. Na trasie są też miejsca gdzie można odpocząć i podziwiać otaczające nas piękno przyrody.

Dodano: 2015-07-21 13:54:00

Komentarze (2)
Anonim
9.07.2021 23:58

Masakra, kto takie bzdury wypisuje. Niestety przez ten artykuł wybrałem się rowerem na tę "trasę rowerową". Jak można nie sprawdzając niczego tak oszukiwać ludzi. Zanim opublikujesz sprawdź najpierw. Przejechanie rowerem nie jest możliwe - w wielu miejscach nawet prowadzić rower jest trudno. Powalone drzewa, urwane szlaki (nikt oczywiście nie pomyślał poprawiając 11 że tam był szlak, więc szlak kończy się nad 2 metrowym rowem),rozjeżdżone traktowani trzęcawiska. Generalnie mega porażka. Uwielbiamy jeździć rowerami - w ciągu ostatnich 2 tygodni w ustroniu przejechaliśmy ponad 400 km (z 9 latka i 1,5 roczniakiem w przyczepce). Niestety ostatnią trasę zostawiliśmy sobie właśnie tą ... Daliśmy radę, ale przyjemne to nie było. Proszę o zmianę opisu na "Trasa piesza przełajowa, bardzo zaniedbana i bardzo źle oznakowana.". Pozdrawiam Krzysztof Koziński

Anonim
14.07.2021 15:56

Dodany powyżej komentarz dotyczy trzeciej prezentowanej przez serwis trasy.

Dodaj komentarz