Baza noclegowa w Ustroniu Morskim

Baza noclegowa w Ustroniu Morskim to około stu obiektów, które oferują noclegi na różnym poziomie wymagań i na różnym pułapie cenowym. Dlatego też, znajdzie się tu miejsce dla każdego - od wielbicieli natury, przez miłośników spokoju lub takich, którzy lubią turystyczny gwar, po bywalców luksusowych hoteli.

Można tu znaleźć apartamenty i agroturystykę. Są pensjonaty, kwatery prywatne, domy gościnne, campingi. Jeżeli szukamy odnowy biologicznej i rehabilitacji podczas pobytu znajdziemy tu także ośrodki rehabilitacyjne, oferujące zabiegi w profesjonalnej bazie pod okiem rehabilitantów i ośrodki SPA, z bazami relaksacyjnymi i odnową biologiczną. Pokoje gościnne, wille, a nawet sanatorium - jest więc w czym wybierać - od pola namiotowego po hotele.

Tych ostatnich, przybyło ostatnio w Ustroniu Morskim. Są tu dwa nowe, trzygwiazdkowe hotele, oferujące wysoki standard, dla najbardziej wymagających gości. Hotele są czynne cały rok. Ośrodki sanatoryjne, rehabilitacyjne i sanatorium także możemy odwiedzać bez względu na porę roku. Jeżeli chodzi o pozostałe obiekty, wiele z nich funkcjonuje tylko sezonowo lub okazjonalnie. Warto więc wcześniej zadzwonić i sprawdzić, czy są jeszcze wolne miejsca i czy w wybranym przez nas terminie obiekt będzie otwarty. W sezonie, informacji na ten temat udzielają także pracownicy punktu informacji turystycznej w Ustroniu Morskim. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Gminy znajduje się przy ul. Osiedlowej 2B. Działa również informacja telefoniczna pod numerami : 94 35 14 175, 94 35 14 189.

Większość obiektów znajduje się w samym Ustroniu Morskim, wiele z nich usytuowanych jest blisko plaży, inne są znacznie od niej oddalone. Jeżeli lubimy gwar i chcemy mieć blisko do plaży, będziemy musieli prawdopodobnie zapłacić nieco więcej, niż za pokoje oddalone od centrum, ale oferujące ciszę i relaks, zwłaszcza wieczorami. Obiekty agroturystyczne zlokalizowane są głównie w mniejszych miejscowościach, pod Ustroniem i nieco oddalone od centrum. To miejsca dla osób aktywnych, które chętnie wyruszą marszem lub rowerem na plażę oraz dla ludzi lubiących bliższy kontakt z naturą.

W sąsiednich Sianożętach, także można wynająć pokoje w bliskiej odległości od morza. Jest tu wiele domów gościnnych, domki wypoczynkowe, zadbane domki drewniane do wynajęcia w całości przez rodzinę lub grupę przyjaciół (opłata zwykle dotyczy domku, a nie liczby osób). Są tu też ośrodki wypoczynkowe i apartamenty. W zależności od zasobności naszego portfela i upodobań, znajdzie się tu miejsce dla każdego.

Ustronie Morskie stawia na wczasowicza rodzinnego. Poszczególne obiekty dysponują zniżkami i udogodnieniami dla dzieci, czasami oferują także opiekę na jakiś czas, aby rodzice mogli odpocząć. Wiele obiektów przyjmuje także gości z ich czworonogami, jednak należy wiedzieć, że w Ustroniu Morskim, podczas sezonu letniego obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt na plażę. W pobliskim Podczelu (w stronę Kołobrzegu) można już spokojnie wprowadzać zwierzęta na plażę i jest to także godne polecenia miejsce na urlop, które daje podobne możliwości wypoczynku jak Ustronie Morskie.

Dodano: 2015-09-03
Komentarze (0)
Dodaj komentarz