Dla miłośników lotnictwa

Kolejną atrakcją w bardzo bliskiej okolicy Ustronia Morskiego jest lotnisko w Bagiczu, zlokalizowane na zachód od Ustronia. Można do niego wygodnie dojechać ścieżką rowerową, wzdłuż plaży, na zachód w stronę Kołobrzegu.

Lotnisko to powstało w latach 1935–1939. Początkowo służyło za bazę dla lotnictwa bombowego. Podczas II Wojny Światowej, na lotnisku stacjonowało wiele jednostek Luftwaffe. W marcu 1945 roku, lotnisko w Bagiczu i przyległe do niego osiedle garnizonowe Podczele, znajdowały się w rękach Armii Czerwonej. Ostatnie wojskowe śmigłowce opuściły Bagicz podczas ogólnego wycofywania się wojsk radzieckich z Polski w roku 1991.

Od tamtej pory, lotnisko zostało własnością Gmin Kołobrzeg i Ustronie Morskie. Dziś, miejsce to jest lotniskiem sezonowym, na którym lądują samoloty pasażerskie, zabierające na pokład do 20 osób. Na jego terenie działa także Aeroklub Bałtycki, który realizuje loty widokowe dla turystów. Stacjonują tu także paralotniarze, oferujący przeloty wzdłuż brzegu morskiego.

Dodano: 2015-06-11
Komentarze (0)
Dodaj komentarz