Gdzie dobrze zjeść w Ustroniu Morskim?

Ustronie Morskie słynie z gastronomii. Nic dziwnego skoro w tej 3,5 tys. gminie jest ponad dwadzieścia barów, trzy kawiarnie, sześć restauracji, do tego punkty sezonowe małej gastronomii, smażalnie ryb, lodziarnie, punkty sprzedaży gofrów, pizzerie, budki z popcornem, watą cukrową i innymi słodyczami, do tego skansen chleba, gdzie oprócz naturalnego, tradycyjnego pieczywa można zjeść np. żurek w chlebie lub ciasto pieczone w piecu opalanym drewnem... Jak widać jest tego całe mnóstwo!


Mieszkańcy Gminy Ustronie Morskie lubią gotować, rywalizować w zawodach kulinarnych, dobrze zjeść. Dlatego dbają też o to, aby ich klienci mogli zjeść to, co lubią i aby najadali się do syta. Prym wiodą bary i smażalnie ryb, które są najliczniej odwiedzane przez turystów. Większość z nich usytuowana jest blisko plaży. Można tu zjeść proste, barowe potrawy i smaczne obiady z zupą i kompotem, przyrządzane w tradycyjny sposób. Liczne smażalnie ryb kuszą świeżą rybą prosto z kutra. Zwykle jest to: flądra, śledź, łosoś i dorsz. Ryby są smażone lub pieczone. Warto spróbować też zupy rybnej na łososiu lub rosołu rybnego z pulpecikami rybnymi. To ostatnie danie jest też bezpieczne dla dzieci i chętnie przez nie jadane.

W Ustroniu Morskim, restauratorzy prześcigają się w daniach wykwintnych. Nowo powstałe hotele i ich ambitni szefowie kuchni zapraszają na bardziej ekskluzywne menu. Wątróbki kacze z musem z czarnej porzeczki, pstrąg pieczony w maku, łosoś w marynacie pomorskiej - to tylko namiastka tego, co możemy zjeść w ustrońskich restauracjach. Warto spróbować też tatara z łososia. Tu mamy gwarancję w postaci "głowy szefa kuchni", że łosoś jest świeży.

Jeśli chcemy się najeść do syta i nie przepłacać, możemy też skorzystać z oferty licznych stołówek, które oferują całodobowe wyżywienie. Możemy tu także wykupić same śniadania lub śniadanie i obiadokolację. To zwykle tradycyjne, domowe posiłki z urozmaiconym menu.

Jeśli lubimy zjeść szybko, bez długiego czekania, znajdziemy tu także liczne punkty małej gastronomi, serwujące szybkie: pizzy, szaszłyki, zapiekanki. Znajdziemy tu także miejsca specjalizujące się w pieczonych kurczakach z rożna i miejsca gdzie smaży się racuchy, gofry i placki.

W Ustroniu Morskim są też liczne lodziarnie, które słyną z przygotowywanych przez siebie lodów, robionych tradycyjnymi metodami. Warto spróbować i porównać, czy to smak lodów z naszego dzieciństwa? Może odżyją wspomnienia, a my poczujemy się młodsi o kilka lat, chociaż na wakacjach.

W Ustroniu Morskim warto też spróbować pierogów. Znajdziecie tu pierogi z: mięsem, ruskie, z serem i miętą, serem i kaszą, z kurkami, z kapustą i grzybami. Największym hitem jednak są pierogi z farszem rybnym - jak przystało na morze. Można ich spróbować w kilku miejscach i wybrać, które smakują najlepiej.

Tu, nad morzem wypada też popróbować przystawek z tradycyjnego śledzia. Bardzo popularny jest tu: śledź w śmietanie, w oleju z cebulką, a także marynowany i podawany na pomorskich jabłkach. Po dniu spędzonym na plaży, taki śledzik i odrobina zimnej wódki – to jak twierdzą rybacy, najlepsze zwieńczenie udanego dnia.

Dodano: 2015-09-03
Komentarze (2)
Anonim 12.08.2021 15:14

Smaczna ryba w Ustroniu Morskim-Smażnia ryb Pirat. Troszkę na uboczu i dlatego mało zauważalna. Moim zdaniem warto tu zjeść,sandacz bardzo smaczny.

Anonim 12.08.2021 15:15

Zapomniałem się podpisać Anonim to ja T.Winnicki

Dodaj komentarz