Gdzie w Ustroniu obejrzysz najpiękniejsze zachody słońca?

Zachód słońca nad morzem to spektakl. Najlepiej więc usiąść wygodnie na leżaku lub na piasku i delektować się jego widokiem. Najpiękniejsze zachody słońca można zobaczyć i poczuć będąc na łonie natury, a nadmorska plaża jest wprost stworzona do tego, aby przeżyć tu tą magiczną moc chwili. Dla wielu to ważny, wzruszający moment - kiedy słońce znika za horyzontem, przywodzący n a myśl wiele wspomnień.


Jeżeli nie widziałeś jeszcze zachodu słońca nad morzem, lub widziałeś ale nigdy nie będziesz miał dosyć tego widoku - przyjedź do Ustronia Morskiego i zobacz na własne oczy jak niesamowicie wygląda to w tej części wybrzeża. Każdego dnia zachód słońca prezentuje się inaczej. Czasem, niebo ma kolor pomarańczy. Innym razem jest fioletowo – buraczkowe, lub stalowo- turkusowe. W okresie wakacji, ten kolorowy spektakl jednoczy ludzi, którzy przychodzą wieczorami na plaże specjalnie na „zachód słońca”. Przyjemnie jest poczuć, że dzieje się wówczas coś wyjątkowego. Wszystkie oczy zwrócone są w jedno miejsce na niebie, gdzie nagle pstryk - znika słońce i zaczyna się noc. To relaksująca i wyciszająca chwila.

Jeśli już pierwszego dnia pobytu w Ustroniu pójdziemy zobaczyć zachód słońca, od razu poczujemy, że właśnie zaczęliśmy odpoczynek!

Innym doskonałym miejscem, gdzie można delektując się czymś smacznym wyczekiwać zachodu słońca są restauracje i kawiarenki z widokiem na morze, których w Ustroniu Morskim nie brakuje. Znajdują się one najliczniej na promenadzie nadmorskiej w samym Ustroniu, a także w pobliskich Sianożętach.

Kolejne, znakomite miejsca do podziwiania zachodów słońca to molo. Ustronie Morskie posiada aż 3 mola: dwa spacerowe, trzecie dodatkowo z miejscem gdzie można coś zjeść lub wypić. Widok na zachodzące słońce z nich może być jeszcze bardziej spektakularny niż z plaży, nie widać bowiem piasku, tylko morze i jego barwny horyzont.

Także duże ośrodki wypoczynkowe, hotele czy obiekty SPA, których w Ustroniu Morskim jest wiele, zadbały o to, aby widok na morze był dostępny dla wypoczywających u nich gości. Umiejscowienie kawiarni, restauracji i tarasów widokowych w tych obiektach nie jest przypadkowe, a atrakcja jaką są malownicze zachody słońca jest oczywiście wliczona w cenę.

Jeżeli ktoś marzy natomiast by podziwiać zachód słońca ze stylowego jachtu lub statku pasażerskiego, wystarczy wybrać się do oddalonego zaledwie o 12 km od Ustronia Morskiego Kołobrzegu. Wiele cumujących tam statków i jachtów posiada w swojej ofercie rejsy na zachód słońca. To nie lada gratka dla zakochanych par i niezwykle romantyczna przygoda.

Warto wiec wyjść w plener, na plażę, molo lub udać się nawet na morską wyprawę jachtem. Można też spędzić miło czas z przyjaciółmi lub rodziną w restauracji z widokiem na morze. Każdy może wybrać zachód słońca jaki lubi. Ważne, żeby cieszyć się chwilą, zrobić zdjęcie lub po prostu zachować ten ujmujący widok w pamięci, by móc go przywoływać jeszcze wiele razy.

Dodano: 2015-06-23 12:48:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz