Jak radzić sobie z osami na plaży?

Wakacje, czysta woda, słońce i one...osy. Trzeba przyznać, że owady te potrafią zepsuć nawet najbardziej przyjemny wypad i każdą inną, przyjemną chwilę życia. Gdy pojawiają się obok nas, nie jesteśmy w stanie już spokojnie wypoczywać. Zazwyczaj boimy się użądlenia, cały czas pilnujemy swojego ciała i obserwujemy, czy osa już nie siedzi na jakimś jego fragmencie. Jest to bardzo uciążliwe dlatego warto poznać kilak sposobów na to, jak pozbyć się tych natrętnych towarzyszy podróży.

Jakich zapachów nie lubią osy?

Osy są bardzo ciekawskie i mają żadnych oporów przed tym, aby podlecieć do człowieka. Czasem nawet gdy ich nie prowokujemy, żądlą nas. Może to grozić w ostateczności nawet wstrząsem anafilaktycznym, a już na pewno bardzo bolesnym ukłuciem. Jak zatem je skutecznie odstraszać?

Osy nie lubią pewnych zapachów. Odstręcza je mięta, majeranek, tymianek czy też czosnek. Oczywiście na plaży trudno mieć te rośliny ze sobą, ale można posłużyć się jakimiś olejkami. Olejek miętowy czy też lekkie mgiełki o miętowym zapachu, mogą pomóc nam w takich sytuacjach. Wystarczy się nimi spryskać. Podobnie osy reagują na dość intensywny olejek eukaliptusowy. Tego typu olejki można kupić praktycznie w każdej drogerii. Na kocu warto położyć wacik lekko nim nasączony lub po prostu nieco wetrzeć w swoje ciało. To zdecydowanie zmniejszy prawdopodobieństwo tego, że osy zjawią się obok nas.

Jak przypadkowo przyciągnąć osy?

Osy mają również zapachy, które j skutecznie przyciągają. Podczas wakacyjnych wypadów warto ich zatem unikać. Przede wszystkim pułapką będą dla nas wszystkie bardzo słodkie, delikatne i kwiatowe zapachy. Lepiej zatem nie używać takich perfum, jeśli zamierzamy plażować. Kolejna kwestia to miejsce, które wybierzemy do odpoczynku. Na każdej plaży znajdują się kosze na śmieci, czasem budki z lodami, goframi itp. Od takich miejsc powinniśmy stronić. Osy ciągną do nich. Uwielbiają wręcz odpadki i słodycze. Lepiej jest zatem wybrać jakieś miejsce nieco bardziej oddalone od topowych w danym miejscu atrakcji, ale również i bezpieczne od os.

Poza tym osy lubują się także w żywych kolorach. Szczególnie przyciąga je żółty oraz pomarańczowy. Również kwiatowe wzory mogą je zwabić. Lepiej jest zatem wybierać stonowane kolory, przykładowo biel, beż, szarości, zielenie. Dobrze także by nie były to zbyt szerokie ubrania. Osy mogą bowiem się pod nie dostać i gdy nie będą mogły się wyplątać, użądlą nas. Lepiej wybrać coś bardziej przylegającego do naszego ciała.

Planowanie wyjazdu wakacyjnego

Gdy bierzemy pod uwagę jakiś wyjazd, warto wziąć również sobie te wskazówki do serca. Zazwyczaj cały rok odkładamy na wakacje, by móc chociaż latem oderwać się nieco od naszych obowiązków. Wiele atrakcyjnych pomysłów wyjazdowych można znaleźć między innymi pod tym linkiem: naWakacje.eu. Oczywiście planowanie wakacji warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. To pozwoli nam wyszukać najbardziej atrakcyjne pod względem finansowym oferty. Wiele z nich w późniejszym czasie jest dużo droższa.

Dodano: 2020-12-03 09:25:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz