Letnie imprezy w powiecie kołobrzeskim

W ten weekend, w Ustroniu Morskim i okolicy zapowiada się kilka ciekawych imprez, które mogą nam uprzyjemnić czas.

Muzykę, kuchnię i stroje Indii będą mogli podziwiać wszyscy, którzy wybiorą się na Festiwal Indii na ul. Osiedlową w Ustroniu Morskim. Impreza ta to prezentacja kultury Indii. Na scenie odbywają się pokazy tańca i koncerty muzyczne, które przeplatają się ze sobą na zmianę. Dla najmłodszych są przedstawienia teatralne. Dla wszystkich pokazy sztuk walki. W rozstawionych nieopodal sceny namiotach, znaleźć można będzie astrologa, wypożyczalnię strojów indyjskich, wziąć udział w warsztatach jogi, tańca, zrobić sobie indyjski makijaż lub uczestniczyć w warsztatach sztuki szczęścia. Czując zapachy orientalnych przypraw będziemy mogli trafić na pokazy kuchni wegetariańskiej. Kolory, smaki i radość możesz znaleźć w ten weekend w Ustroniu Morskim udając się na Festiwal Indii.

Na wielbicieli sportów czeka natomiast plaża w Dźwirzynie, gdzie 22 sierpnia o godz. 11.00 odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg. Szeroka, piaszczysta plaża jest przygotowana do tego typu rozgrywek. Warto więc spróbować swoich sił lub pokibicować znajomym.

W piątek, 21.08. natomiast, po południu, dzieci w Grzybowie o godz. 17.00, a następnie dzieci w Dźwirzynie będą mogły obejrzeć przedstawienie teatralne na żywo. W ramach programu przygotowanego przez Gminę pt. „Bajkowe wieczory - teatrzyk dla dzieci” na boisku Orlik Grzybowo i w obiektach Gminnego centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się bezpłatny spektakl teatralny "Legenda o Smoku Wawelskim."

Również w Gminie Kołobrzeg, w miejscowości Przećmino zorganizowany będzie w ten weekendI Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej. W ramach festiwalu odbędzie się koncert przybliżający muzykę ludową Ukrainy. Z ludowym repertuarem w awangardowym wykonaniu wystąpi zespół Specyficzni oraz legendarny zespół Horpyna. Będzie: folkowo i kolorowo. Jeśli to nie wystarczy, można się będzie oderwać od ziemi i spojrzeć na świat z góry, podczas lotu balonem. Dla dzieci będą przygotowane liczne atrakcje i animacje. Na zwolenników polskiej i ukraińskiej kuchni będą też czekać przysmaki na stoiskach gastronomicznych. Początek imprezy w sobotę 22 sierpnia na boisku sportowym w Przećminie. Całość wydarzenia zwieńczy międzynarodowa zabawa taneczna pod chmurką.

Jeśli lubicie ostre rockowe granie wybierzcie się w tę sobotę do Kołobrzegu na V Festiwal rockowy, który odbędzie się 22 sierpnia na scenie plenerowej RCK przy ulicy Solnej 1. Impreza jest bezpłatna i rozpoczyna się o godz. 17.00. W tym roku wystąpią tam między innymi zespoły: Oberschlesien i Pogodno, a gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Nosowska.

Kolejne weekendy również obfitować będą w różne imprezy, nie ma więc szans na nudę i zawsze będzie można wybrać coś co nas szczególnie zainteresuje. W Ustroniu Morskim będzie kabaretowo, w Mieście Kołobrzeg, 27 sierpnia będzie miał miejsce Koncert finałowy XV Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze" w czasie, którego wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, zaś jako solista wystąpi skrzypek Jarosław Żołnierczyk. Koncertem dyrygować będzie Agnieszka Duczmal.

We wrześniu natomiast, jeśli lubicie folklor i dawno nie byliście na dożynkach warto przyjechać do Ustronia Morskiego lub innych miejscowości Powiatu Kołobrzeskiego i wziąć udział w prawdziwej, wiejskiej, dożynkowej zabawie z okazji Święta Plonów.

Dodano: 2015-08-18 15:49:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz