Paralotnie i skoki spadochronowe

Na lotnisku w Bagiczu, oddalonym o zaledwie 4 km od Ustronia Morskiego polatać można paralotnią. Loty w towarzystwie instruktora, organizowane są przy słonecznej pogodzie i odbywają się nad plażą, morzem i nad okolicami Ustronia Morskiego lub Kołobrzegu. Jeśli zabierzesz ze sobą aparat i opanujesz emocje, możesz więc zrobić niesamowite zdjęcia tej części wybrzeża z lotu ptaka.

Jeśli to nie wystarczy, możesz tu również spróbować skoku spadochronowego w tandemie. Skok taki wykonuje się z wysokości 4 tys. metrów. 60 sekund swobodnego spadania z prędkością przekraczającą 200 km/h może dostarczyć silnych przeżyć, o jakich nawet nie śliniłeś. Po tym czasie spędzasz jeszcze dodatkowo 15 minut w powietrzu, powoli opadając ku ziemi. Skok spadkochronowy to ogromna ilość nowych doznań i emocji, a jednocześnie poczucie bezpieczeństwa zapewnione przez osobę, która jest instruktorem i ma doświadczenie w tym zakresie. Skok taki z pewnością okaże się niezapomnianą przygodą, a być może pierwszym krokiem do rozpoczęcia nauki samodzielnego skakania.

Po pokonaniu strachu i przezwyciężeniu emocji możemy bowiem zapisać się na miejscu, na kurs samodzielnych skoków lub lotów motolotnią. Podczas szkoleń posiądziemy wiedzę i umiejętności dotyczące: utrzymania prawidłowej sylwetki w powietrzu, zdobędziemy podstawowe umiejętności poruszania się, pilotowania oraz lądowania.

Ponadto, na lotnisku odbywają się także szkolenia dla potencjalnych pilotów. Jeśli mamy wiec czas i ochotę, możemy w trakcie wakacji zdobyć licencję pilota samolotowego turystycznego. A jeśli jeszcze nigdy nie lecieliśmy samolotem lub helikopterem, to właśnie tu może odbyć się ten "pierwszy raz". To także wspaniała szansa na zrobienie niesamowitych fotografii z lotu ptaka, z widokiem na całą okolicę.

Dodano: 2015-07-27
Komentarze (0)
Dodaj komentarz