Spotkania z satyrą i karykaturą MORKA

Już po raz dwunasty Ustronie Morskie odwiedzą sławy karykatury, które okrzyknęły to miejsce letnią stolicą karykatury i satyry. Wśród atrakcji znajdą się: parada uliczna z udziałem artystów, w asyście orkiestr dętych, dzień karykaturzysty, wystawa poplenerowa rysunków, które powstaną podczas ich pobytu w Ustroniu Morskim, występy kabaretowe, m.in. kabaretu "Koń Polski" oraz koncert jazzowy i zespołu "Najlepszy przekaz w mieście".


Jeżeli lubicie dobre żarty i fantastyczną zabawę - koniecznie odwiedźcie Ustronie Morskie podczas Spotkań z Satyrą i Karykaturą „MORKA”, które odbędą się w dniach 29.06.2015 – 5.07.2015. W tym czasie, do Ustronia Morskiego ze wszystkich stron jak kraj długi i szeroki, ściągają ludzie, którzy jako narzędzie pracy wybrali sobie: kredki, pędzelki, ołówki i cienkopisy a także biegle opanowali grafikę komputerową. To oni - mistrzowie prześmiewczych rysunków odkrywają całą prawdę o nas, o naszym społeczeństwie i o wszystkim co ich interesuje, nurtuje i denerwuje. Często znamy ich tylko z ich prac. Znamy rysunki z gazet, plakatów lub wystaw. Nie wiemy jacy są, jak wyglądają. Jest to zatem szansa, aby na własne oczy zobaczyć i poznać te niezwykle ciekawe postacie.

W tym roku, MORKA rozpocznie się z rozmachem: paradą uliczną w asyście orkiestr dętych. W pochodzie uczestniczyć będzie: Strażacka Orkiestra Dęta z Gryfic, Strażacka Orkiestra Dęta „Morka” z Ustronia Morskiego, oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mieściska. Parada przemaszeruje ulicami Ustronia Morskiego do Amfiteatru, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy i przekazanie symbolicznego klucza do bram miasta. Uczestnicy korowodu, przebrani w kolorowe stroje będą witani osobiście przez Wójta gminy, który wraz z karykaturzystami oficjalnie otworzy imprezę.

W tym roku swój udział w MORCE zapowiedzieli:

  • Michał Graczyk (rysunek satyryczny, komiks),
  • Jarosław Wojtasiński (rysunek satyryczny),
  • Zenon Żyburtowicz (fotografia satyryczna),
  • Wiesław Lipecki rysunek satyryczny),
  • Tomasz Wołoszyn (rysunek satyryczny),
  • Sławomir Łuczyński (rysunek satyryczny),
  • Jacek Podlasiński (rysunek satyryczny, rzeźba),
  • Dariusz Pietrzak (rysunek satyryczny),
  • Henryk Cebula (rysunek satyryczny),
  • Piotr Wojciechowski (komiks).

Podczas „Dnia Karykaturzysty” wszyscy chętni, będą mogli otrzymać swoją karykaturę wykonaną „na żywo”. Najpierw, 2. lipca, chętni do pozowania mogą spotkać się z karykaturzystami przy. ul. Sztormowej w Sianożętach. W dniu 4. lipca zaś, w Ustroniu Morskim przy ul. Nadbrzeżnej, przy wejściu na plażę również będzie okazja, żeby dać się zobrazować w zabawny sposób. Jak widzą nas karykaturzyści można się przekonać na własnej skórze, wystarczy trochę odwagi i kilka minut pozowania.

Na koniec - 5. lipca - „wisienka na torcie”, czyli wystawa prac poplenerowych w Galerii Nadbrzeżnej w Ustroniu Morskim. Na tę wystawę przyjeżdżają goście z całego województwa. Tu, jak nigdzie indziej podczas oglądania wystawy można się śmiać na głos, do rozpuku i ile tylko mamy sił. Można też płakać ze śmiechu, a na pewno będzie do tego wielu chętnych.

Galeria
Dodano: 2015-06-23 12:06:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz