Ustronie Morskie - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Zabierając grupę zorganizowaną na wypoczynkowy pobyt do Ustronia Morskiego można być w miarę spokojnym o to, że nikogo nie dopadną znudzenie i męcząca monotonia. Przyjeżdżające tutaj dziecięce i młodzieżowe kolonie - a właśnie taki charakter ma przeważająca część wyjazdów nad morze dla większej liczby osób - mogą liczyć całkiem różnorodny zestaw atrakcji turystycznych. Wycieczka szkolna będzie miała sporo ciekawych rzeczy do zrobienia, kiedy już skończy się czas przewidziany na plażowanie i kąpiel w morzu. Co jak co, ale w rutynę na zielonej szkole będzie tu ciężko wpaść - jeśli opiekunowie i animatorzy naprawdę zainteresują się ułożeniem programu.

Można w ciemno zakładać, że każda kolonia przebywająca w Ustroniu Morskim wpadnie na dłuższą chwilę do Western Parku. To zbudowane od podstaw miasteczko na Dzikim Zachodzie i wioska czerwonoskórych, proponująca wycieczkom szkolnym zarówno dobrą zabawę w kowbojsko-indiańskich klimatach, jak też sporo historycznych wiadomości. Wśród atrakcji przewidzianych dla grup zorganizowanych są między innymi przeciąganie liny, rzuty tomahawkiem, strzelanie z łuku lub winchesterów czy Tipi Ognia. Niby podobne, ale jednak nieco inne możliwości stwarza zielonym szkołom Park Rozrywki Zieleniewo, nieopodal Kołobrzegu.

W kwestii działań zmierzających do ściślejszej integracji grupy zorganizowanej, Ustronie Morskie ma w zanadrzu kilka intrygujących propozycji. Bardzo modną, a jednocześnie sprawiającą uczestnikom mnóstwo satysfakcji grą jest paintball. Walka, współdziałanie w drużynie, a na zakończenie wspólne ognisko - perfekcyjny scenariusz dla młodzieży na koloniach. Gdyby jednak na wycieczkę szkolną wybrały się osoby, które ponad taktyczne manewry i farbujące kulki stawiają elegancję i białe kołnierzyki, lepszą atrakcją będzie pobliski ośrodek golfowy w Rusowie. Przed zieloną szkołą dobrze też postawić wyzwania parku linowego - w dość ekstremalnych sytuacjach naprawdę można dowiedzieć się sporo o sobie nawzajem.

Gdyby zielona szkoła w Ustroniu Morskim miała mieć ściśle sportowy profil, to również nie ma konieczności by załatwiać transport do jakiejś innej miejscowości w celu przeprowadzenia treningu. Zdecydowaną większość potrzeb kolonii w zakresie aktywności fizycznej powinien zaspokoić Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji “Helios”. Turystom indywidualnym oraz grupom zorganizowanym oferuje on m.in. zespół kortów tenisowych, rozbudowany aquapark (kryta pływalnia i otwarte kąpielisko) i kilka boisk do różnych, popularnych dyscyplin. Dużą atrakcją dla szkolnych wycieczek powinna być również miejscowa kręgielnia.

Na koniec o dwóch świetnych miejscówkach, dla których warto zabrać kolonię z Ustronia Morskiego do innych kurortów. Wbrew pozorom nie chodzi o kołobrzeskie muzea, choć trzeba przyznać, że tamtejsze ekspozycje pozostawiają nieliche wrażenie. Na początek Ogrody Hortulus w Dobrzycy - kto ze szkolnej wycieczki będzie kręcił nosem na możliwość pokonania labiryntu z żywopłotów czy podziwiania wielu barwnych, egzotycznych roślin? I jeszcze “last, but not least” dziwnowski Park Miniatur i Kolejek. Dla zielonych szkół przygotowano tutaj dwie duże atrakcje: ogromnych rozmiarów makietę po której jeżdżą zabawkowe pociągi (od bajkowych po modele historycznych składów) oraz realistycznie odtworzone latarnie morskie polskiego wybrzeża w skali 1:10. Czas spędzony tutaj w grupie zorganizowanej mija niepostrzeżenie - jak wszystko, co miłe i przyjemne.

Dodano: 2017-02-07
Komentarze (0)
Dodaj komentarz