Ustronie Morskie w czasie deszczu. Co robić?

Wszyscy wiemy, że pogoda w Polsce bywa kapryśna i często nie dopisuje, nawet podczas sezonu w nadmorskich kurortach. Co więc robić na urlopie, w czasie deszczu: grać w gry komputerowe, karty, scrabble, czytać książki? To można robić w domu. Na szczęście, organizatorzy wypoczynku nad morzem mają wiele ciekawych, alternatywnych propozycji na deszczowe dni. W Ustroniu Morskim takich miejsc także nie brakuje.


Przykładowo, na wypoczywających w Ustroniu Morskim, codziennie czekają atrakcjekompleksu sportowego HELIOS, z których korzystać można w każdą pogodę. W ramach aquaparku Helios znajdują się: basen pływacki z sześcioma torami, basen do nauki pływania dla dzieci i rekreacji dla słabo pływających oraz kąpielisko otwarte. Ponadto, w skład kompleksu wchodzą także wanny z hydromasażem, gdzie można się skutecznie zrelaksować. Zawsze można też oddać się szaleństwu zjeżdżając rurą wodną o długości około 45 metrów.

Jeśli pływanie nam się znudzi skorzystać można z obecnej w kompleksie kręgielni, gdzie na dwóch torach konkurować można ze znajomymi lub rodziną. Jeśli pogoda jest pochmurna, a nie pada, możemy tu pograć także w tenisa ziemnego lub siatkówkę plażową, na specjalnie do tego przygotowanym boisku z piachem morskim z bałtyckiej plaży. W tym czasie, dzieci mogą natomiast pobawić się na placu zabaw.

Pochmurna pogoda sprzyja też spacerom nad morzem, które w czasie deszczu dostarczają nam duże ilości jodu. Taka pogoda to najlepszy czas na spacery dla osób, które chorują na alergie i choroby układu oddechowego. Wtedy najlepiej jest ubrać się nieco cieplej, założyć nieprzemakalne buty i kurtki i iść na długi spacer brzegiem morza. Lecznicze właściwości jodu zostały naukowo udowodnione i są polecane w: chorobach alergicznych, układu oddechowego oraz układu krążenia. Wysokie stężenie tego pierwiastka jest tu odczuwalne szczególnie podczas sztormów i zaraz po nich, a wiejący od morza wiatr sprawia, że już samo przebywanie w tej okolicy to sprawdzona terapia lecznicza.

W Ustroniu Morskim, popularny jest także Nordic Walking. Spacery z kijkami po gminnych alejkach lub po plaży można uprawiać samodzielnie lub pod okiem instruktorów, o których warto zapytać w Ośrodku Sportów i Rekreacji Helios. Plaża w Ustroniu Morskim jest szczególnie odpowiednim miejscem do marszu z kijami, ponieważ piasek amortyzuje i chroni kolana przed urazami, a w razie upadku zabezpiecza przed kontuzjami. Nordic Walking sprawia, że odciążamy stawy, wzmacniamy mięśnie. Dzięki temu prostujemy kręgosłup i korygujemy wady postawy. Nordic Walking zalecany jest osobom z nadwagą i otyłością. Szczególnie polubią go osoby starsze, lub będące po różnego rodzaju operacjach i urazach. Podczas treningu angażujemy aż 90 % mięśni, co powoduje podniesienie ogólnej sprawności organizmu. Warto, więc kiedy pogoda nie sprzyja wylegiwaniu się na słońcu spróbować tej dyscypliny.

Hotele, które powstały w ostatnim czasie w Ustroniu Morskim zapraszają także do skorzystania z bogatej oferty SPA lub stref relaksu. Gustowne wnętrza, miła obsługa to balsam dla ciała i duszy w deszczowe dni. Goście mogą znaleźć w Ustroniu Morskim : jaskinie solankową, łaźnie parowe, sauny suche i mokre, które są dostępnie nie tylko dla gości hotelowych ale także innych chętnych. Gabinety masażu i odnowy biologicznej, a także rehabilitacyjne - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki, więc może nam skutecznie pomóc, w miłym spędzeniu deszczowego dnia.

Oprócz opisanych wyżej możliwości, na tych, którzy nie boją się trochę zmoknąć, czy być przewianym przez morskim wiatr, czeka aż 65 kilometrów oznakowanych ścieżek rowerowych, biegnących po gminie Ustronie Morskie i okolicach.

Dodano: 2015-07-20 11:16:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz