Kręgielnia Helios

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Kręgielnia w Ustroniu Morskim wchodzi w skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego Helios i umiejscowiona jest tuż obok pływalni krytej.

Gra w kręgle (bowling) nie jest wcale trudną aktywnością i może w nią zagrać praktycznie każdy. Najlepiej i najweselej gra się jednak w gronie rodziny czy znajomych. Cała zabawa polega na strąceniu specjalną kulą, dziesięciu pinów (kręgli) ustawionych w trójkąt i znajdujących się na końcu toru, oczywiście jak najmniejszą liczbą rzutów.

Gra składa się zazwyczaj z dziesięciu rund (tzw. ramek). Na początku każdej z nich, kręgle są ustawiane na nowo. W każdej rundzie, każdy gracz ma do dyspozycji po dwa rzuty. Pojedyncza runda kończy się w dwóch możliwych okolicznościach:

  • gdy zawodnik strąci wszystkie kręgle,

  • gdy zawodnikowi skończą się oba rzuty.

Za każdy strącony pin dostaje się 1 punkt. Są jednak wyjątki, za które otrzymuje się dodatkowe pkt.:

  • strike – czyli strącenie wszystkich kręgli za pierwszym rzutem. Gracz otrzymuje 10 punktów za rzut, a w następnej rundzie zdobyte punkty w obu rzutach, liczą się podwójnie. Strike zdobyty w ostatniej rundzie, daje nam dwa dodatkowe rzuty.

  • spare – czyli strącenie wszystkich kręgli podczas jednej rundy. Oprócz 10 punktów za rzut, podwajają się punkty tylko w kolejnym rzucie, a nie w całej następnej rundzie, tak jak w strike'u. Można więc strącić część kręgli w pierwszym rzucie, a resztę w drugim lub za pierwszym razem nie strącić nic, a za drugim - wszystko.

Cennik
WEJŚCIA POJEDYNCZE1 godzina30 minut
Poniedziałek-piątek35 zł/tor20 zł/tor
Weekendy i święta40 zł/tor25 zł/tor


KARNETY1h/tor
10 wejść250 zł
20 wejść400 zł
50 wejść750 zł
Mini przewodnik

Bowling to bez wątpienia znakomita rozrywka. Sprawdza się znakomicie zarówno jako niezobowiązująca zabawa, jak też źródło przyjacielskiej, sportowej rywalizacji. Partyjka w gronie znajomych - to jest to! Kręgielnia w kompleksie sportowym Helios nadaje się i dla starych wyjadaczy, i dla tych, którzy jeszcze nie mają bladego pojęcia, co to jest spare czy strike.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (2)
Anonim
10.08.2021 21:05

Niezmiernie mi przykro że zapłaciłem za całą godzinę a kręgielnia została wyłączona wcześniej bo pan tak chciał mimo tego że jeszcze był czas przed zamknięciem i mogliśmy dokończyć grę. Pan powiedział że on nie będzie czekać sobie poszedł. Masakra ale jeżeli chodzi samą grę to była bardzo przyjemna. Jeżeli ktoś chce grać w kręgle to trzeba przychodzić co najmniej z 10 minutowym zapasem bo inaczej jest się narażonym na nieprzyjemności i zepsuty humor, o pieniądzach nie wspominając.

Anonim
17.12.2022 13:34

Czy kręgielnia jest czynna w dniu od 20 do 27 grudnia??

Dodaj komentarz
Lokalizacja