Atrakcje turystyczne Ustronie Morskie i okolica

Atrakcje Ustronia Morskiego - zobacz co zwiedzać

Ustronie Morskie - atrakcje dla rodzin z dziećmi

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, Ustronie Morskie ma ich całkiem sporo. Oczywiście największą (dosłownie) atrakcją Ustronia Morskiego jest Bałtyk, a nad nim plaża. W słoneczne dni lata nie ma nic przyjemniejszego niż pluskanie się w wodzie i kopanie dołków w piasku. Spacer wśród szumu fal, gdy woda muska stopy jest też super propozycją. Warto też wejść na molo.

Molo w Ustroniu Morskim

Do aktywności sportowej zachęcają szlaki rowerowe i piesze, boiska i korty tenisowe. Więcej adrenaliny może przysporzyć gra w paintball, albo przejście jedną z tras parku linowego Gibon. Różne stopnie trudności pozwalają na zabawę i dzieciom i rodzicom. Drugi park linowy czeka na Was także w Kołobrzegu. Dla miłośników Dzikiego Zachodu powstał Western Park. To niezwykłe miejsce, gdzie poznasz całą historię Indian. Atrakcje dla dzieci też się znajdą: rzut tomahawkiem, poznanie prawdziwego kowboja, zwiedzanie tipi. Jeżeli rozrywki będzie Wam mało to kowbojów i Indian możecie spotkać także w Zieleniewie. To miejscowość około 15 kilometrów od centrum Ustronia. Można też pofruwać samolotem, który czeka na chętnych na lotnisku w Bagiczu. Miłośnikom agroturystyki polecamy wybrać się na przejażdżkę konną do gospodarstwa "Kaczuszka" w pobliskim Kładnie.

Kto planuje wybrać się w rejs statkiem (nawet do Danii),może uczynić to startując z kołobrzeskiego portu białej floty. Wędkarze niech się szykują się na specjalnie przygotowane dla nich rejsy katamaranowym jachtem motorowym. Wyruszają z Kołobrzegu na połowy ryb, w tym dorsza. A dzieci, które potrzebują spalić nadmiar energii zabierzcie na skakanie do największego w Polsce dmuchanego Parku Rozrywki w Sarbinowie.

Spokojnie więc napiszemy, atrakcji dla dzieci w Ustroniu Morskim i okolicach jest bardzo dużo!

Zabytki Ustronia Morskiego

Najcenniejszym zabytkiem Ustronia Morskiego jest neogotycki kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego z końca XIX stulecia. Powstał w roku 1885, jednakże w latach 1983-1990 był rozbudowywany i konsekrowany. Najstarszym jego elementem jest prezbiterium. Natomiast w pobliskim Russowie stoi gotycka świątynia Matki Bożej Różańcowej - jedna z najstarszych na Pomorzu.

Wspomnimy koniecznie najstarszy przyrodniczy w pobliżu okaz. Jest nim osiemsetletni dąb Bolesław. Prawie po sąsiedzku rośnie także niewiele młodszy Warcisław. Prowadzi do nich specjalnie znakowany szlak. Na pewno będzie co zwiedzać w Ustroniu Morskim.

Co można robić w Ustroniu Morskim, gdy pada deszcz?

Kiedy zacznie padać deszcz w Ustroniu Morskim też nie będziecie się nudzić. Można się wybrać do aquaparku z saunami, zjeżdżalniami i hydromasażami albo kręgielni. Gdyby ktoś chciał zabawić się w piekarza, powinien odwiedzić Skansen Chleba.

Jeżeli pochmurnych dni będzie więcej to warto się wybrać do pobliskiego Kołobrzegu. Jest tam między innymi:

  • oceanarium,
  • Muzeum Oręża Polskiego, Jest to skansen morski z pięknymi zabytkowymi okrętami,
  • zespół fortów, czyli Twierdza Kołobrzeg,
  • Park Rozrywki "Pomerania" który także oferuje niektóre atrakcje także pod dachem,
  • Muzeum Minerałów w piwnicach kołobrzeskiej latarni. 

Można też wspiąć się na latarnię morską w Gąskach.

Ustronie Morskie - atrakcje zimą

Większość atrakcji turystycznych w Ustroniu Morskim działa sezonow. W miesiącach letnich albo też od wiosny do jesieni. Jednakże niektóre hotele i pensjonaty przyjmują gości przez cały rok. W wielu także z nich znajdziecie propozycje spędzenia wolnego czasu. Kręgielnie, spa, ogniska czy specjalne ogrody zimowe. Wypijesz tam grzane wino z pięknym widokiem na wzburzone morze.
Widzisz więc, że Ustronie Morskie pełne jest atrakcji. To w końcu jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych polskiego wybrzeża. l dostarcza całą masę rozrywki, kilka zabytków i dużo punktów z pysznym jedzeniem. Serdecznie zapraszamy!

https://baltic.rent/rewal/rewal-wspolpraca

Plaża, największa atrakcja w Ustroniu Morskim

Co warto zobaczyć w Ustroniu Morskim?

W Ustroniu Morskim warto zobaczyć zabytkowe kościoły, stare dęby, Skansen Chleba


Jak dojechać do Ustronia Morskiego?

Ustronie Morskie leży na trasie Drogi Krajowej nr 11, która prowadzi z południa Polski (dokładniej ze Śląska) przez Wielkopolskę aż do Kołobrzegu. Jest także stacja kolejowa oddalona około 2 kilometry od centrum miejscowości.

W porównaniu z sąsiednim Kołobrzegiem Ustronie Morskie jest dużo mniejsze i spokojniejsze. Jest mniej ludzi, więc także mniejszy tłok na ulicach i na plaży, a atrakcji na pewno Wam nie zabraknie. W razie czego do miasta bez problemu można dojechać pociągiem, samochodem albo autobusem.

Co zwiedzić w okolicach Ustronia Morskiego?

W okolicach Ustronia Morskiego warto zwiedzić na przykład latarnie morskie i kilka muzeów w Kołobrzegu.

Jakie atrakcje są polecane dla dzieci?

Dzieci warto zabrać do Western Parku, parków linowych albo na dmuchańce do skakania w Sarbinowie

Gdzie leży Ustronie Morskie?

Ustronie Morskie leży nad Morzem Bałtyckim, a dokładniej nad Zatoką Pomorską. Można też napisać na Wybrzeżu Słowińskim. Administracyjnie jest to część Pomorza Zachodniego. Niedaleko jest stąd do Kołobrzegu i Koszalina.

Jakie atrakcje na deszcz polecane są w Ustroniu Morskim?

Można wybrać się do aquaparku, kręgielni, albo do jednej z licznych tutejszych kawiarni.