Muzeum Minerałów

Zapierająca dech w piersiach kolekcja skarbów Ziemi, zgromadzona w odrestaurowanych piwnicach latarni morskiej w Kołobrzegu. Placówka powstała w 2009 roku, z prywatnej inicjatywy Przemysława Derleckiego.

Muzeum Minerałów w Kołobrzegu posiada na stanie kilkaset eksponatów, zbieranych ze wszystkich stron świata. Cenne kamienie przyjechały m.in. z Maroka, Rosji, Polski, Madagaskaru czy Brazylii. Część ma formę kryształu, niektóre oszlifowano, jeszcze inne poprzecinano, ukazując pełen przekrój poddanego temu zabiegowi minerału.

Jak mówił właściciel placówki, zdecydowanie najciekawsze w zbiorach są agaty marokańskie, krzemienie pasiaste (pochodzące spod Iłży), agaty wydobyte pod Nowym Kościołem (woj. dolnośląskie) oraz skamieniałe drzewo znalezione w Opolu.

W momencie otwarcia brakowało bursztynów. To dziwne jak na nadmorską miejscowość niedopatrzenie zostało szybko naprawione. Razem z kilkoma kawałkami jantaru do Muzeum Minerałów trafiła profesjonalna szlifierka - dzięki temu każdy może spróbować się w tej trudnej jubilerskiej sztuce.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz