Muzeum Minerałów

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Zapierająca dech w piersiach kolekcja skarbów Ziemi, zgromadzona w odrestaurowanych piwnicach latarni morskiej w Kołobrzegu. Placówka powstała w 2009 roku, z prywatnej inicjatywy Przemysława Derleckiego.

Muzeum Minerałów w Kołobrzegu posiada na stanie kilkaset eksponatów, zbieranych ze wszystkich stron świata. Cenne kamienie przyjechały m.in. z Maroka, Rosji, Polski, Madagaskaru czy Brazylii. Część ma formę kryształu, niektóre oszlifowano, jeszcze inne poprzecinano, ukazując pełen przekrój poddanego temu zabiegowi minerału.

Jak mówił właściciel placówki, zdecydowanie najciekawsze w zbiorach są agaty marokańskie, krzemienie pasiaste (pochodzące spod Iłży),agaty wydobyte pod Nowym Kościołem (woj. dolnośląskie) oraz skamieniałe drzewo znalezione w Opolu.

W momencie otwarcia brakowało bursztynów. To dziwne jak na nadmorską miejscowość niedopatrzenie zostało szybko naprawione. Razem z kilkoma kawałkami jantaru do Muzeum Minerałów trafiła profesjonalna szlifierka - dzięki temu każdy może spróbować się w tej trudnej jubilerskiej sztuce.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja