Bałtyk nie tylko latem. Dlaczego warto jeździć nad morze cały rok?

Wypoczynek to coś, czego potrzebujemy o każdej porze roku, paradoksalnie zimą bardziej niż latem. Krótki wypad nad Bałtyk pozwoli szybko naładować akumulatory. Co czeka na nas nad polskim morzem? Luksusowe hotele, bliskość przyrody i cisza, o jakiej latem można tylko pomarzyć. 

Jesienno-zimowy wypoczynek nad morzem – dlaczego warto?

Morze ma swój urok o każdej porze roku, o tym nikogo nie trzeba przekonywać. Ale nie każdy wie, że jodu, po który jeździmy nad Bałtyk, latem jest najmniej. Jeśli chcemy nacieszyć się dużą zawartością jodu w nadmorskim powietrzu, powinnyśmy znaleźć hotel nad morzem polskim położony nie dalej niż 500 metrów od brzegu. To w tym pasie jest najwięcej jodu. No i umówmy się: na plażę powinno być blisko o każdej porze roku.

Hotel nad morzem all inclusive położony w bliskim sąsiedztwie plaży to najlepsza lokalizacja na całoroczny wypoczynek. Dodatkowym atutem w sezonie zimowym jest brak turystów. Przy odrobinie szczęścia można nikogo nie spotkać, spacerując plażą. To niewątpliwie miła odmiana po letnich tłumach. Od jesieni do wiosny można się do woli delektować szumem fal i krzykiem mew. W niektórych rejonach wybrzeża łatwiej wówczas o bursztyny. Urlop nad morzem po sezonie gwarantuje prawdziwy relaks i redukcję stresu. Latem nie zawsze udaje się osiągnąć ten stan.

Relaks zimą nad Bałtykiem – jaki hotel wybrać

Hotel SPA nad morzem all inclusive to najlepsza propozycja, jaką można złożyć miłośnikom zimowego wypoczynku nad Bałtykiem. O ile latem w hotelu tylko nocujemy i zwracamy mniejszą uwagę na luksusy, o tyle zimą wymagania rosną. Sauna zamiast wygrzewania się na plaży, jacuzzi lub basen zamiast kąpieli w Bałtyku, masaż lub seria zabiegów w strefie Wellness zamiast ukrytego za parawanem leżaka – takich alternatyw na zimowe wakacje trzeba szukać w hotelach przy morzu.

Na weekend w SPA nad morzem warto poszukać hotelu, który nie tylko jest zlokalizowany blisko morza, ale oferuje coś więcej. Autorska kuchnia w stylu slow food, bliskość natury ujawniająca się między innymi w wystroju wnętrz na bazie drewna z dodatkami kamieni zamiast kompozytowych zamienników, ekologiczne rozwiązania z naciskiem na ograniczenie zużycia plastiku – to w takich miejscach wypoczywa się najlepiej. Bliskość natury na różnych poziomach jest dokładnie tym, czego potrzebujemy, nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę.

Co można robić nad Bałtykiem od jesieni do wiosny?

Na plażach nie ma ratowników i sprzedawców lodów, mimo to – a może właśnie dlatego – warto rozpocząć pobyt nad morzem od przywitania się z morskimi falami. Równie atrakcyjna jest bliskość lasów położonych wokół hotelu SPA nad morzem all inclusive, ścieżki rowerowe i piesze. Ale za największą atrakcję trzeba uznać brak tłoku – morze po sezonie ma zupełnie inny klimat niż latem. To dobra oferta na pobyt w SPA dla dwojga. W luksusowym hotelu nad morzem można wreszcie znaleźć czas dla siebie, co w natłoku codziennych obowiązków często okazuje się niemożliwe.

Warto też zwrócić uwagę na atrakcje przygotowane przez hotel. Relaksujące masaże i zabiegi na całe ciało nie tylko poprawiają nastrój, ale wyraźnie wpływają na urodę i samopoczucie. Sala fitness i basen czekają na osoby aktywne fizycznie. A na tych, którzy wolą leniwy wypoczynek, czeka gorąca sauna i chłodnie jacuzzi. Jeśli mamy w domu czworonoga, warto dopytać, czy wybrany hotel nad morzem akceptuje zwierzęta i jaką ofertę dla nich przygotował.

Dodano: 2022-09-06 14:35:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz