Po Europie samochodem - ciekawe festiwale i wydarzenia

Jeżeli lubisz brać udział w ciekawych imprezach, kochasz kino, muzykę lub po prostu lubisz ciekawe wydarzenia, to sprawdź nasze propozycje. Nie musisz jechać w daleką podróż, aby zobaczyć popularnych, światowych artystów wystarczy, że odwiedzisz naszych sąsiadów. Słowacja, Czechy i Niemcy to kraje, w których odbywa się wiele ciekawych imprez. 

Samochodem, autobusem czy pociągiem?

Najwygodniejszym środkiem transportu jest oczywiście samochód. Koniecznie sprawdź obowiązujące przepisy w danym kraju, jakie wyposażenie samochodu jest obowiązujące i wykup dodatkowe ubezpieczenie (transport auta do Polski jest naprawdę drogi). Przed podróżą zaopatrz się w też winietę na portalu online winieta

Pociąg i autobus mogą okazać się opcjami tańszymi, do kosztów jednak doliczyć musisz przemieszczanie się po mieście. Do stolic miast jak Bratysława, Praga czy Berlin, bez problemu dotrzesz i autobusem i pociągiem.


Muzyczne szaleństwo na Słowacji

Latem na Słowację zjeżdżają się miłośnicy hip-hopu na festiwal Hip-Hop Zije. Odbywa się on w Bratysławie, a dokładnie w Złote Piaski nad jeziorem. Występują na nim gwiazdy hip-hopu pochodzące ze Słowacji. Każdego roku festiwal przyciąga mnóstwo fanów tego gatunku muzycznego.

Kolejnym ciekawym festiwalem jest topfest. Odbywa się w Nowe Mesto Nad Wahom. Jest to festiwal dla fanów rocka. Na tym festiwalu grają również światowe gwiazdy rocka. Po festiwalu można zwiedzić to piękne i urokliwe miasteczko. Kolejne ciekawe wydarzenie to festiwal Pohoda. Podczas tego festiwalu grane są najróżniejsze gatunki muzyczne. Można tu posłuchać rocka, reggae, ska, popu oraz innych gatunków. Festiwal ten organizowany jest na lotnisku w Trenczynie i chętnie odwiedza go mnóstwo turystów. Jest to jedno z ciekawszych wydarzeń na Słowacji.

Z Warszawy do Bratysławy dojedziesz samochodem w około 7 godzin. To niecałe 700 km.

Czechy raj dla miłośników kina i muzyki

Każdego roku na początku lipca do Czech a dokładniej do miejscowości Karlowe Wary zjeżdżają światowe gwiazdy kina. Jest tu organizowany międzynarodowy festiwal filmowy, w którego trakcie można obejrzeć wiele ciekawych premier. Finał tego wydarzenia zakończony jest wręczeniem kryształowego globu zwycięzcom. Jest to świetna okazja, aby spotkać swoich ulubionych aktorów światowego kina. Kolejnym ciekawym wydarzeniem w Czechach jest Beats of love, jest to festiwal muzyki elektronicznej. Odbywa się na murawach północnych w Ostrawie i jest to jedna z największych tego typu imprez w Europie Środkowej. Zabawa trwa aż cztery dni. Przyjeżdżają na niego najsłynniejsi przedstawiciele tego gatunku.

Karlowe Wary - Warszawa to czas przejazdu niecałe 9 godzin, mniej niż 800 km.

Niemcy - zabawa przy piwie i muzyce

Bez wątpienia jednym z najciekawszych wydarzeń w Niemczech jest Oktoberfest. Odbywa się we wrześniu w Bawarii. Można wówczas spotkać ludzi ubranych w regionalne kolorowe stroje. Serwowane są duże kufle piwa oraz kiełbaski, a to wszystko przy dźwiękach regionalnej, bawarskiej muzyki. Warto choć raz wziąć udział w Oktoberfeście. Fani muzyki rockowej mogą za to pobawić się podczas festiwalu Rock Am Ring. Organizowany jest w czerwcu w Nurburgring i można na nim posłuchać najsłynniejszych rockowych zespołów.

Trasa Warszawa - Bawaria to ponad 10 godzin jazdy, prawie 1000 km. Taką trasę polecamy rozłożyć na dwa dni, np. z przystankiem w Dreznie.

We wszystkich trzech krajach organizowanych jest mnóstwo ciekawych wydarzeń i festiwali.

Dodano: 2022-07-04 11:10:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz