Czemu odpoczywając w Ustroniu Morskim warto pojechać do Dziwnowa?

Nie podlega najmniejszym wątpliwościom, iż Ustronie Morskie zalicza się do najciekawszych kurortów turystycznych nad morzem w Polsce. Spośród dostępnych na miejscu najciekawszych atrakcji trzeba wymienić Western Park i obiekty sportowo-rekreacyjne Helios, a w najbliższej okolicy pole golfowe oraz najstarsze polskie dęby… Ci, którzy szukają więcej atrakcji dla rodzin z dziećmi, pewnie wybierają się do Kołobrzegu. Jednak warto zaplanować dłuższą, całodniową wyprawę do Dziwnowa.

A to wszystko za sprawą najchętniej odwiedzanej rodzinnej atrakcji na wybrzeżu, jaką jest tamtejszy Park Miniatur i Kolejek. Jedyny taki zakątek, w którym tak harmonijnie połączono walory klasycznych atrakcji dla dzieci z tym, co sprawdza się również jako atrakcje dla dorosłych. Placówka ma dwa podstawowe walory i całe mnóstwo pobocznych. Główną siłą parku są wierne repliki latarni morskich (a ostatnio także paru innych zabytków) z polskiego pomorza oraz przyciągające uwagę wszystkich dzieci - niezależnie od ich metryki ;) - pociągi.

Bodaj najmocniej polecaną atrakcją Parku Miniatur i Kolejek jest mała, dymiąca i wesoło hałasująca ciuchcia pasażerska. Na nietypową przejażdżkę może się wybrać każdy, kto tylko ma na to ochotę. Podobną atencją gości cieszy się potężnych rozmiarów makieta kolejowa, składająca się z ponad kilometra torów, kilkudziesięciu składów (z czego jeździ zwykle kilkanaście) i wielu elementów dekoracyjnych: mostów, wiaduktów, dworców, rozjazdów, miniaturowych stacji etc. Pomiędzy jedną a drugą atrakcją warto kupić coś słodkiego w miejscowej kawiarence i przysiąść na ławeczce w cieniu zielonych drzew.

Tak trochę na marginesie: Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie zapewnia również specjalne atrakcje dla grup zorganizowanych. Przede wszystkim zielonych szkół i młodzieżowych kolonii, ale nie tylko. Zatem - dlaczego park najlepiej odwiedzić w większej grupie? Dlatego że w liczniejszym gronie można liczyć m.in. na udział w warsztatach z modelarstwa, poszerzone zwiedzanie z przewodnikiem, ognisko z grami i zabawami (oraz rzecz jasna kiełbaskami) czy nawiązujące do tematyki parku, zabawne występy artystyczne.

Przydałoby się jeszcze uproszczone przedstawienie ponad 70-kilometrowej drogi, którą należy kierować się z Ustronia Morskiego do Dziwnowa: Schemat jest banalny: najpierw krajową 11 do Kołobrzegu, a na ulicy Koszalińskiej prosto w drogę wojewódzką w kierunku Trzebiatowa i Międzyzdrojów. I właśnie tą żółtą trasą DW 102 przez niemal do samego końca. Tylko w Dziwnowie skręcić do Parku Miniatur i Kolejek (ul. Marynarki Wojennej),drugą w lewo tuż za mostem zwodzonym, którego po prostu nie sposób pomylić z jakąkolwiek inną przeprawą drogową.

Galeria
Dodano: 2017-06-21 08:48:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz