Kołobrzeg: noclegi blisko dworca PKP, czyli przepis na udane wakacje dla niezmotoryzowanych!

Zorganizowanie wakacji bez samochodu może być nie lada wyzwaniem. Bez czterech kółek, do Twojej dyspozycji pozostaje autobus lub pociąg. Musisz zwrócić uwagę także nie tylko na to, jak wyposażone jest wybrane miejsce noclegowe, ale i gdzie jest zlokalizowane. Bliska odległość do dworca jest wówczas ważniejsza niż widok na morze. Gdzie zatrzymać się w Kołobrzegu?

Wakacje w Kołobrzegu – dla spragnionych atrakcji

Kołobrzeg – znajdujący się w zachodniej części polskiego wybrzeża, zaliczany jest do grona najbardziej atrakcyjnych miast spośród miejscowości położonych bezpośrednio nad Bałtykiem. Malownicze krajobrazy, piękna piaszczysta plaża i ciekawa architektura to tylko niektóre z charakteryzujących je cech.

Na turystów czekają tutaj liczne atrakcje, takie jak:

 • imponujące zabytki, m.in. gotycki Ratusz Miejski i baszta lontowa,
 • liczne sanktuaria,
 • port morski,
 • chętnie odwiedzane przez turystów molo. 
 • bulwar Jana Szymańskiego – słynna promenada, tętniąca życiem nie tylko w sezonie wakacyjnym,
 • latarnia morska, będąca jednocześnie twierdzą,
 • pomnik Zaślubin Polski z Morzem – symbol upamiętniający zakończenie bitwy o Kołobrzeg,
 • parki i tereny rekreacyjne,
 • papugarnia i motylarnia,
 • oceanarium,
 • muzeum Minerałów,
 • Muzeum Oręża Polskiego – nie lada gratka dla pasjonatów historii oraz militariów. 

Dodatkowym walorem miasta jest jego położenie i bliskie sąsiedztwo takich miejscowości jak: położone na wschód od Kołobrzegu – Grzybowo, Dźwirzyno i Mrzeżyno oraz wysunięte na zachód – Ustronie Morskie czy Sarbinowo.

Kołobrzeg – noclegi blisko dworca PKP

Kołobrzeg to miasto, które kusi nie tylko bogatą ofertą turystyczną, ale również tym, iż jest ono bardzo dobrze skomunikowane. Bez problemu dojedziemy tutaj nawet z drugiego krańca Polski – Krakowa, ale też z Warszawy czy Łodzi. Dzięki licznym połączeniom kolejowym: krajowym oraz regionalnym, podróż do Kołobrzegu minie nam szybko i bezproblemowo. To idealna miejscówka dla tych, którzy planują wybrać się w  podróż bez samochodu. 

Gdzie wobec tego warto zarezerwować nocleg? Najwygodniej będzie oczywiście w okolicy dworca PKP – w ścisłym centrum miasta, na Wyspie Solnej. Liczne lokale gastronomiczne i usługowe, przystanki komunikacji miejskiej, niewielka odległość do plaży to niewątpliwie atuty apartamentów położonych w centralnej części miasta. 

Jeżeli natomiast zależy nam na wysokim standardzie lokalu, a lokalizacja apartamentu odgrywa drugoplanową rolę, warto poszukać obiektów noclegowych w nieco oddalonej od śródmieścia i nadmorskiej promenady okolicy. Mniejszy koszt wynajmu oraz kameralna atmosfera to tylko niektóre z argumentów przemawiających na korzyść wynajmu poza obleganymi przez turystów dzielnicami. Ogłoszenia z noclegami w  Kołobrzegu noclegi dostępne są m.in. w serwisie Renters.

Kołobrzeg – noclegi blisko morza

Wobec tak licznych atrakcji, czekających na urlopowiczów, pobyt w Kołobrzegu musi być udany. Gdzie najlepiej zarezerwować nocleg w Kołobrzegu – przy plaży czy raczej w centrum? Odpowiedź wydaje się prosta. Tam, gdzie będziemy czuć się najlepiej. 

Jeśli zależy nam na szybkim i łatwym dotarciu na plażę, bez wątpienia idealnym miejscem na nocleg będzie apartament położony w bezpośrednim sąsiedztwie plaży, najlepiej w okolicy wejścia na teren kąpieliska. Docierający do naszych uszu o poranku szum morza, krzykliwe odgłosy wydawane przez mewy, powiew letniej bryzy… Do tego aromatyczna, świeżo zaparzona kawa i bajkowy, niczym z wakacyjnej pocztówki, widok na morze. Prawdziwa uczta dla zmysłów.

 

Dodano: 2023-10-31 12:49:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz