Psi żywot w Ustroniu Morskim

Coraz więcej ludzi zabiera ze sobą na urlop swoich czworonożnych przyjaciół. Obecnie, wiele ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i domków letniskowych bez problemu przyjmuje gości z psami. Decydując się jednak na wczasy z pupilem (zwłaszcza nad morzem),należy sprawdzić uprzednio czy będziemy mogli go zabrać wszędzie tam gdzie sami pójdziemy. W praktyce bowiem może się okazać, że zafundujemy sobie i psu sporo stresu, który nie będzie sprzyjał wypoczynkowi podczas urlopu.


W Ustroniu Morskim zarówno hotele, pensjonaty jak również kwatery prywatne coraz chętniej przyjmują gości ze zwierzakami. Najlepiej, jeszcze przed rezerwacją pobytu, wejść na stronę wybranego obiektu i sprawdzić, bądź upewnić się telefonicznie, czy na pewno jest taka opcja.

Niestety, gorzej jest już z wejściem z psem do restauracji, ze względu na strach gospodarzy przed kontrolą Inspekcji Sanitarnych. W obowiązujących przepisach prawa żywnościowego nie ma wprawdzie dokładnych regulacji, które wprost zakazują wprowadzania i karmienia psów w obiektach gastronomicznych, lecz mimo to, właściciele wielu restauracji wciąż boją się nieprzyjemności, które mogą ich spotkać jeśli dojdzie do niezapowiedzianej kontroli. Dlatego też, lepiej zostać z pieskiem w ogródku gastronomicznym niż pod dachem. Na pewno warto też spytać przy wejściu, czy właściciel nie ma nic przeciwko obecności psa w lokalu. Wiele lokali gastronomicznych ma wygodne, duże ogródki, gdzie spokojnie można coś zjeść na świeżym powietrzu, a wyrozumiali właściciele przyniosą dla psa miskę z wodą, aby ten również mógł odetchnąć od upału.

Jeśli chodzi o obecność psiaków na plaży, Radni Gminy Ustronie Morskie, wprowadzili w gminie od roku 2015, zakaz wprowadzania psów na plażę, na całej jej długości. Zakaz ten obowiązuje od 1 czerwca do 30 września. Wyjątek stanowią oczywiście psy przewodnicy i psy asystujące niepełnosprawnym. Dodatkowo, muszą one przebywać na smyczy. W Ustroniu Morskim nie zabierzemy więc ze sobą psa na plażę, podczas sezonu. Po sezonie natomiast, warto tu przyjechać z pupilem i swobodnie pobawić się z nim na piasku i w morskiej wodzie.

Najbliższe od Ustronia Morskiego miejsce, gdzie bez obaw można przebywać z psem na plaży to Podczele - dzielnica Kołobrzegu oddalona od Ustronia zaledwie o 8 km. Można więc śmiało wybrać tę wersję, poszerzając ją dzięki odległości o przyjemną wycieczkę pieszą lub rowerową albo zdecydować się na spacer w miejscu, gdzie zakazy takie nie obowiązują.

Takim wariantem jest na przykład wycieczkanad rzeczkę Czerwoną, gdzie pies także będzie mógł się wykąpać, na łąki Kukini i Rusowa lub do kołobrzeskiego lasu. Tam, wśród polnych i leśnych ścieżek także jest wiele miejsc gdzie pies może się spokojnie wybiegać.

Dodano: 2015-06-23 14:41:00

Komentarze (9)
Anonim
6.07.2021 22:36

I ten zakaz na sprzyjać temu żeby ludzie nie wyrzucali zwierząt na wakacje? Nie jeden pies jest czyściejszy niż czlowiek

Anonim
31.07.2021 22:58

Pies może tak ale nie właściciele psów, którzy nie sprzątają nieczystości po swoich pupilach. Nie raz widziałem jak pies zrobił na plaży kupkę a wlasciel udawał że tego nie widzi. Myślę że jakby każdy sprzątał po psie to by nie było zakazów dotyczących psa na plazy

Anonim
10.07.2021 22:20

Skandal, żeby tak traktować najlepszego przyjaciela człowieka

Anonim
19.07.2021 18:43

Bez problemu można iść na plaże z pieskiem w wyżej wymienionym terminie . Żadnych kar , ani tabliczek z zakazami nie ma . I wszędzie dozwolone , każde zejście nad plaże / może . Ja właśnie wróciłam z wakacji , i oczywiście byłam z pieskiem

Anonim
24.07.2021 17:58

Większość psów są w zdecydowanie lepszym stanie sanitarnym niż wielu ludzi. No i potrafią się zachować na plaży w przeciwieństwie do człowieków

Anonim
28.01.2022 17:21

To juz jest skandal, niszczą ludzią wakacje a potem dziwią się ze nikt nie przyjeżdża;)

Anonim
14.02.2022 15:26

Dobrze ze przeczytałem artykuł, mialem zamiar przyjechac na 14 dni do Ustronia Morskiego z psem a w tej sytuacji wydam swoje pieniądze w innej miejscowości

Adam
8.05.2022 13:06

Podróże z psem nie należą do najłatwiejszych, szczególnie, jeśli jesteśmy właścicielami niesfornego pupila. Warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które takich jak zapewnienie miejsca i czasu do wypoczynku, a także nie narażać czworonoga na niepotrzebny stres. Warto zabrać se sobą wygodne legowisko. Idealne modele można znaleźć w sklepie <a href=”https://canlusso.pl/“>Canlusso</a>.

Anonim
21.07.2022 15:23

Przeszkadzają zwierzęta a mamy które przyjeżdżają ze swoim pociechami ściągają im gacie i leją i srają gdzie popadnie o morzu nie wspomnę gdzie nie znam osoby która tam chociaż raz nie nasikala i to jest ok. No cóż dla tego wybieram kraj otwarty na zwierzęta.

Dodaj komentarz