Ustronie Morskie na wczasy i wakacje

Ustronie Morskie to jedna z ciekawszych i spokojniejszych miejscowości położonych nad Morzem Bałtyckim, do której każdego roku przyjeżdża wielu turystów. Gdzie dokładnie znajduje się ten kurort, jakie atrakcje turystyczne ma do zaoferowania i czy baza noclegowa jest tutaj dobrze rozbudowana? 

Położenie i walory

Ustronie Morskie to niewielka wieś położona w województwie zachodniopomorskim w niedalekiej odległości od Kołobrzegu. Dzięki bliskości Morza Bałtyckiego w kurorcie tym znajduje się piaszczysta plaża z kąpieliskiem oraz przystań morska. Woda w tym regionie jest czystsza niż w innym nadmorskich miejscowościach, dlatego też bez obaw można tutaj zażywać wodnych kąpieli pod czujnym okiem ratowników.

Baza noclegowa

Jeśli chodzi o noclegi Przymorzu.pl to w miejscowości tej znajduje się około stu obiektów, które mają do zaoferowania przybywającym turystom noclegi w różnym przedziale cenowym i o różnym standardzie. Dzięki temu każda odwiedzająca Ustronie Morskie osoba z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Od luksusowych hoteli, poprzez apartamenty, kończąc na pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych campingach oraz prywatnych kwaterach.

Atrakcje turystyczne

Ustronie Morskie to przede wszystkim piaszczysta plaża, ale również dwa mola spacerowe, które mają długość około 100 metrów. Jedno znajduje się w niedalekiej odległości od przystani rybackiej, natomiast drugie pomiędzy dwoma tutejszymi ulicami, a mianowicie Nadbrzeżną oraz Ku Morzu. Wybierając się w te okolice, warto z pewnością zobaczyć dwa ciekawe pomniki przyrody, czyli Dąb Bolesław oraz Dąb Warcisław. Pierwszy z nich ma około 800 lat, natomiast drugi jest nieco młodszy i ma około 640 lat. Inną ciekawą atrakcją turystyczną Ustronia Morskiego jest Western Park łączący w sobie miejsce rozrywki oraz edukacji. Podczas zabawy w tym miejscu można pogłębić swoją wiedzę na temat indiańskich plemion, spędzając miło czas w rodzinnym gronie. Dosyć ciekawy do zwiedzenia wydaje się również tutejszy Skansen Chleba, w którym można spróbować naturalnie wypiekanego chleba, a także zobaczyć zabytkowe przedmioty, które związane są z całym procesem powstawania przepysznie pachnących bochenków.

Dodano: 2021-09-27 10:02:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz