3 trasy rowerowe po Gminie Ustronie Morskie

Zielony szlak po okolicach Ustronia

Kolejną trasą wartą przemierzenia jest z pewnością także zielony szlak rowerowy o długości 23 km, prowadzący przez Ustronie Morskie i sąsiednie miejscowości: Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wienatowo.

W Rusowie, w parku podworskim spotkać można rzadkie gatunki drzew, takie jak: wiekowe platany czy dęby. Najokazalszy Platan Antoni ma ponad 280 lat. Są tu też pozostałości zabudowań pałacowych, które świadczą o bogactwie i stylu tego miejsca. Na środku parkowego stawu ocalał postument figury Neptuna odlany z brązu, datowany na 1910 rok.

W centrum wsi znajduje się również wiekowy kościółek, o zabudowie szachulcowej oraz wieża ciśnień.

W Rusowie możemy także zajechać na pole golfowe. Jeśli nigdy nie próbowaliśmy grać w golfa, możemy spróbować wziąć lekcje nauki gry w ten (niesłusznie uznawany uważany za elitarny) sport.

To bardzo ciekawa trasa, podczas której można zrobić sobie wiele przystanków, dzięki którym lepiej poznamy te tereny, ich potencjał rekreacyjny i kryjące się w nich tajemnice.

Dodano: 2015-07-21 13:54:00

Komentarze (4)
Anonim
9.07.2021 23:58

Masakra, kto takie bzdury wypisuje. Niestety przez ten artykuł wybrałem się rowerem na tę "trasę rowerową". Jak można nie sprawdzając niczego tak oszukiwać ludzi. Zanim opublikujesz sprawdź najpierw. Przejechanie rowerem nie jest możliwe - w wielu miejscach nawet prowadzić rower jest trudno. Powalone drzewa, urwane szlaki (nikt oczywiście nie pomyślał poprawiając 11 że tam był szlak, więc szlak kończy się nad 2 metrowym rowem),rozjeżdżone traktowani trzęcawiska. Generalnie mega porażka. Uwielbiamy jeździć rowerami - w ciągu ostatnich 2 tygodni w ustroniu przejechaliśmy ponad 400 km (z 9 latka i 1,5 roczniakiem w przyczepce). Niestety ostatnią trasę zostawiliśmy sobie właśnie tą ... Daliśmy radę, ale przyjemne to nie było. Proszę o zmianę opisu na "Trasa piesza przełajowa, bardzo zaniedbana i bardzo źle oznakowana.". Pozdrawiam Krzysztof Koziński

Anonim
14.07.2021 15:56

Dodany powyżej komentarz dotyczy trzeciej prezentowanej przez serwis trasy.

Anonim
11.08.2023 21:53

Dziekuje za info....nie lubie takich niespodzianek

Anonim
15.08.2023 20:33

właśnie też chciałam się tam wybrać, jest tam tak kiepsko

Dodaj komentarz